Kovárna VIVA ze Zlína zvyšuje objem výroby a hledá nové zaměstnance

Redakce STROJIRENSTVI.CZ vydáno dne 3. října 2017

Zlínská průmyslová Kovárna VIVA zvyšuje objem výroby a hledá nové zaměstnance. Firma se specializuje na vytváření a obrábění výkovků především pro automobilový průmysl, manipulační techniku a hydraulické motory. Nyní zaměstnává 460 lidí, do budoucna počítá s vytvořením dalších 20 až 30 pracovních míst, řekla dnes ČTK mluvčí firmy Kateřina Martykánová.

"Největší poptávku zaznamenáváme od našich největších zákazníků ze segmentu výrobců nákladních automobilů, který právě zažívá velký rozmach," uvedl obchodní ředitel Zbyněk Rozsypal. Výroba pro segment nákladních automobilů podle něj letos meziročně vzrostla o více než deset procent. Firma se podle Rozsypala snaží vyhovět požadavkům odběratelů a dodávat produkty s vyšší přidanou hodnotou, proto rozšiřuje zejména kapacity obrábění.

Loni kovárna prodala rekordních 18.500 tun výkovků, měla rekordní tržby ve výši 1,25 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o 3,5 procenta.

"Největší poptávku zaznamenáváme od našich největších zákazníků ze segmentu výrobců nákladních automobilů, který právě zažívá velký rozmach."

S rozšířením výroby firma potřebuje nové pracovníky. "Díky náborové kampani se nám podařilo v poslední době přijmout 16 nových kovářů, ale stále zbývají volná místa nejen mezi nimi, ale také na pozicích obsluha CNC strojů, mechanici nebo třeba údržbáři. I přes zvyšování podílu robotizovaných prací, které ulehčí od nejtěžších činností, lidi ve výrobě neustále potřebujeme a jsou pro nás velmi cenní," uvedl personální ředitel Martin Lutonský.

Průměrná mzda ve firmě se podle jeho slov pohybuje kolem 31.000 korun. "Například šikovní operátoři kovacích linek po zapracování si u nás vydělají 30.000 až 50.000 korun, v průměru je to asi 35.000 korun," uvedl Lutonský. Průměrná hrubá mzda ve Zlínském kraji vzrostla v letošním druhém čtvrtletí meziročně o 1787 korun na 25.837 korun. Mezi kraji je to druhá nejnižší mzda v České republice. Celostátní průměr činil ve druhém čtvrtletí 29.346 korun.

Kovárna VIVA sídlí v bývalém baťovském průmyslovém areálu v centru Zlína, vyvíjí a vyrábí díly pro koncerny Bosch, Scania či Linde.

Příspěvek zatím nikdo neokomentoval. Buďte první.