Navštivte den otevřených dveří DMG MORI PFRONTEN 2023

DMG MORI Czech s.r.o.
— vydáno 2. ledna 2023

DMG MORI OPEN HOUSE ve výrobním závodu v Pfrontenu je mezi strojaři velmi oblíbenou a očekávanou událostí. V letošním roce bude trvat dva týdny, ukáže zásadní novinky v automatizaci i možnostech financování a představí 6 světových premiér nových strojů.

Inzerce

V prvním týdnu, od 30. ledna do 3. února je program určen především pro návštěvníky z německy mluvících zemí, tedy Německa, Rakouska a Švýcarska. Mezinárodní účast se očekává v následujícím týdnu, tedy mezi 6. a 11. únorem. Nepřekvapí, že hlavním tématem bude integrace procesů na základě automatizace a digitalizace. Správným sladěním všech kroků výroby je možné o 30 % snížit spotřebu energie, což je cíl, k němuž bychom všichni měli směřovat. Ve Pfrontemu se dozvíte, jak na to. 

Přijďte na premiéru 

Poprvé na světě bude představeno 6 strojů. Jakkoliv se dnes dějí největší vývojové skoky v oblasti digitalizace, DMG MORI nezapomíná na neustálý rozvoj samotných strojů, které jsou ještě lépe připraveny pro integrovanou výrobu. Novinkami, které ve Pfrontenu spatří světlo světa jsou: DMF 300|11, druhá generace DMU 65/75 monoBLOCK, DMU 40, dále M2, T1/T2 a CTX 350.  

Neustále zdokonalovaná automatizace  

Automatizace nabízí řešení pro řadu průmyslových firem, které se potýkají s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků a zároveň se snaží maximálně vytěžit potenciál svých strojů. Letos firma DMG MORI uvedla řadu novinek, které jsou na špičce automatizačních technologií, například Robo2Go Max, MATRIS Light, PH Cell 2000 nebo PH 50. 

PAYZR: plaťte jen za čas, kdy vyrábíte  

DMG MORI spouští předplatné pro strojírenství. Nový obchodní model PAYZR vznikl ze slov PAY with Zero Risk (platby s nulovým rizikem). S nadsázkou jde o „Netflix pro výrobu“. S PAYZR zákazníci dostanou přesně to, co potřebují. Získají vybavení jako službu ve formě měsíčního základního poplatku a poplatku za hodinu práce stroje. DMG MORI tak usnadňuje přechod k novému normálu a výrobě budoucnosti. Tento model je atraktivní zejména pro začínající a menší společnosti. 

Technologie hyperMILL MAXX Machining 

I v oblasti nástrojů a obráběcích strategií probíhá neustálý vývoj. Příkladem je vysoce produktivní obrábění technologií hyperMILL MAXX Machining spolu s výkonnými monolitními frézami FRANKEN. Zejména pětiosé hrubování ofsetem, které umožní trochoidní dráhy přizpůsobit tvarovému povrchu a velmi rychle odhrubovat velké množství materiálu u tvarově složitého dílce. Zásadní podíl na vysoké produktivitě obrábění mají nástroje vhodného provedení a geometrie. Řada fréz FRANKEN Alu-Cut byla vyvíjena pro vysoce produktivní hrubování a dokončování slitin hliníku i jiných neželezných kovů a dalších materiálů. Druhou významnou technologií je dokončování s pomocí fréz kruhového segmentu, kterým jejich tvar umožňuje velký axiální krok. Díky nim se významně ušetří čas dokončování tvarové plochy. Nabídka těchto fréz se v portfoliu FRANKEN od jejich uvedení na trh v roce 2014 výrazně rozšířila. Použité vysoké řezné parametry spolu s optimálními drahami poskytují velmi produktivní a zároveň stabilní a bezpečné obrábění demo dílce. Na předváděném demo dílci v rámci dnů otevřených dveří v DMG MORI jsou konkrétní časové úspory v porovnání s konvenčními strategiemi a běžnými frézovacími nástroji ve výši 72 % pro hrubování a 69 % pro dokončování. 

Partnerství se Sandvik Coromant 

Strategické partnerství společností DMG MORI a Sandvik Coromant je oboustranně výhodné a těží z něj především zákazníci obou světových výrobců. Stroje DMG MORI jsou v závodě Gimo ve Švédsku nasazeny ve vysoce náročném provozu. Těla nástrojů Sandvik jsou často navrhována individuálně pro konkrétní aplikace zákazníků, závod Gimo je součástí technologického centra a zajišťuje výrobu 2500 nových produktů ročně. Kvůli snadným změnám výroby se zde rozhodli pro obráběcí centrum DMG MORI se schopností soustružení i frézování NTX 2000 turn and mill. Aby mohl stroj pracovat spolehlivě v bezobslužném režimu, doplňuje jej flexibilní modulární robotický systém MATRIS, který organizuje polotovary i hotové výrobky tak, aby se neproduktivní časy snížily na minimum. „Kvůli velké škále používaných nástrojů byl do MATRIS navíc integrován doplňující zásobník s 32 nástrojovými položkami, přestože to není primární funkce systému MATRIS, skvěle takto doplňuje výrobní stroj,“ říká Philip Eriksson, projekt manažer ve společnosti Sandvik Coromant. 

Další článek: Poptávka po renovaci nástrojů stoupla ve firmě Seco Tools o 30 %